ПРАВИЛА ДЛЯ АВТОРІВ


Загальні вимоги.

Стаття подається в електронному вигляді та у вигляді двох твердих копій російською, українською або англійською мовою, пронумерована з першої до останньої сторінки, включаючи анотацію, текст, таблиці, підписи до малюнків, список бібліографічних посилань, резюме, назва статті, прізвища авторів і список установ українською та англійською мовами.

Обсяг резюме - до 200 слів. Вітається розгорнуте і графічне резюме англійською мовою для розміщення на інтернет-сторінці журналу. Назва статті, реквізити авторів і резюме на двох мовах, відмінних від оригіналу, розміщуються в кінці тексту.

Текст статті повинен бути набраний у редакторі Word шрифтом 14 кегля через два інтервали на одному боці аркуша паперу формату А4. Поля сторінок: ліве, верхнє і нижнє - не менше 20 мм, праве - 15 мм.

Рукопис.

На першій сторінці в лівому верхньому кутку шифр УДК, під ним - ініціали та прізвища авторів, нижче - назва статті, далі - анотація до статті. Текст статті друкується з другої сторінки. В кінці рукопису - найменування установи, що представляє статтю, дата відправлення її до редакції, підписи всіх авторів і адреса для листування. На полях рукопису зазначається місце малюнків і таблиць. Дублювання матеріалу в тексті, таблицях і малюнках не допускається. При виборі одиниць виміру автори повинні дотримуватися міжнародної системи одиниць СІ.

До друку приймаються структуровані статті постановка проблеми (вступ), формулювання цілей статті (мета), виклад основного матеріалу (обговорення), висновки.

Формули.

Всі формули (прості і складні, структурні) передаються літерами латинського алфавіту і набираються прямим шрифтом. Нумерувати слід тільки ті формули, на які є посилання. Всі пронумеровані формули вимикаються в червону рядок, а номер ставиться в круглих дужках. Розділові знаки ставлять за змістом безпосередньо за формулою.

Таблиці.

Таблиці, якщо їх більше однієї, нумеруються і вкладаються безпосередньо після сторінок, на яких є перше посилання на них. Заголовки граф необхідно писати повністю, без скорочень, із зазначенням одиниць виміру. У таблицях слід поміщати тільки змінні величини, постійні умови дослідів даються в тексті або заголовку таблиці в дужках. Виноски та примітки до таблиці друкуються безпосередньо під нею.

Ілюстрації.

Малюнки слід представляти в двох ідентичних примірниках. Написи на них повинні бути короткими, їх слід по можливості замінювати цифрами або буквами, які розшифровуються в підписах до них; криві нумеруються арабськими цифрами. Однотипні криві виконуються в однаковому масштабі на одному малюнку. Рекомендується застосовувати декілька масштабних шкал для об'єднання різних кривих в один малюнок. Зображення на малюнках структурних та інших формул небажано.

Фотографії друкуються тільки в разі крайньої необхідності; вони повинні бути чіткими і контрастними. Всі ілюстрації нумеруються в послідовності, що відповідає згадуванню їх у рукописі.

На сторінці з малюнками вказується прізвище автора, назва статті. Малюнки та фотографії додаються у вигляді окремих файлів формату tif, pcx, ipg, bmp.

Бібліографічні посилання.

Список бібліографічних посилань складається в порядку згадування джерел у тексті, де вони відзначаються цифрами, укладеними в квадратні дужки, і подається в кінці статті на окремій сторінці. Посилання на іноземні джерела наводяться мовою оригіналу. На неопубліковані матеріали посилання не допускаються.

Список бібліографічних посилань оформляється наступним чином.

  1. Для книг - прізвища та ініціали авторів, назва книги, місце видання, видавництво, рік, в багатотомних виданнях - номер тому.
  2. Для статей, поміщених в журналі або збірнику, - прізвища та ініціали авторів, назва журналу або збірника, рік видання, том, номер або випуск (для журналу), місце видання і видавництво (для збірника), початкова та кінцева сторінки.
  3. Для патентних документів - вид та номер документа, країна патентування, індекс міжнародної класифікації винаходів, ініціали та прізвища авторів, дата опублікування, номер бюлетеня, сторінка.
  4. Для авторефератів дисертацій - прізвище та ініціали автора, покажчик, за якою спеціальністю і на яку вчений ступінь захищається дисертація, місце видання, рік публікації.
Крім перерахованих, редакція просить враховувати наступні вимоги:
  • оглядові статті замовляються редколегією;
  • необгрунтоване поділ матеріалу по одному питанню на кілька статей не допускається;
  • до рукопису необхідно додати дані про авторів (місце роботи, адресу і конверт з маркою для листування, телефон, прізвище, повне ім'я та по батькові) та супровідний лист, в якому повинно бути зазначено, що стаття не надсилалася в інші журнали;
  • після доопрацювання статті авторами до редакції надається перероблений текст (2 екз.) І початковий варіант рукопису. При затримці статті автором більше двох місяців первісна дата надходження не зберігається;
  • відхиливши рукопис, редакція залишає за собою право не повертати автору один екземпляр.
Недотримання авторами при оформленні рукописів правил журналу є підставою для відхилення подаються статей.

Редакція


likant.com.ua здесь